Nieuwsflits 25-10-2019

28-10-2019
Door een systeemfout is deze (bomvolle) Nieuwsflits iets later dan verwacht. Vandaag krijgt u o.a. nieuws over de inloopavond op 7 november, de herstelwerkzaamheden in en rondom de school én er is weer een nieuwe vlog van de leerlingenraad online te bewonderen. Veel lees- en kijkplezier!
Belangrijke data
29 oktober: Bezoek aan Prehistorisch dorp groep 7 + 8
30 oktober en 1 november: Open podium 
1 november: Project museumschatjes groep 5c (excursie)
1 november: Inloopochtend groep 1-2 van 8:25 - 8:50 uur 
4 t/m 8 november: Zichtbaarheidsactieweek
7 november: Inloopavond van 18:30 - 19:30 uur 
8 t/m 15 november: Week van de Mediawijsheid
22 november: Schoolschaatsen (info volgt)
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Staking
Staking 6 november.jpg
Zoals u mogelijk vernomen heeft staat er in onderwijsland op 6 november weer een stakingsdag gepland om een eerlijk salaris, vermindering van werkdruk en de aantrekkelijkheid van ons vak op de kaart te zetten. Wat de visie hierop is van onze school en wat dat voor u en uw kind betekent, kunt u hier teruglezen. We houden u op de hoogte van eventuele beslissingen die hieromtrent gemaakt worden. 
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________
Inloopavond 7 november
Inloopavond.jpg

Op donderdagavond 7 november hebben wij voor alle ouders en kinderen van onze school een inloopavond gepland van 18:30 tot 19:30 uur. Uw kind kan dan het tot nu toe gemaakte werk laten zien in de klas. Voor kinderen is dit vaak een moment om trots te showen waar ze mee bezig zijn geweest. Zorg dus dat u erbij kunt zijn! 
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Inloopochtenden groep 1-2
Inloopochtend groep 1-2.jpg
In groep 1-2 krijgen ouders regelmatig de mogelijkheid om ook tijdens de schooltijden samen met hun kind te werken in de klas. Dit noemen wij 'inloopochtenden'. 1 november staat er weer een inloopochtend voor alle ouders van groep 1-2 op de planning. Wat een inloopmoment bij de kleuters precies inhoudt voor ouders, kunt u hier terug lezen. Wij hopen op een grote opkomst 1 november! 
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Even voorstellen... de leden van de OuderRaad (OR)
Ouders OR foto.jpg
Sinds dit schooljaar zijn de oudervereniging van locatie Fransebaan en de Ouderraad van locatie Normandiëlaan, samen verder gegaan onder de naam 'Ouderraad De Achtbaan'. De raad stelt zich graag bij deze aan u voor!
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Update van de leerlingenraad
Foto leerlingenraad.jpg
Op vrijdag 11 oktober is de leerlingenraad weer bij elkaar gekomen voor een vergadering. De nieuwe leden uit groep 5 en 6, Amy, Vigo en Ise, sloten aan en kwamen direct met enthousiaste ideeën. De nieuwe leden stellen zich graag aan u voor in deze vlog. U kunt in de vlog tevens terug zien en horen waar de kinderen van de raad op dit moment mee bezig zijn. Ze gaan een aantal gave projecten organiseren op school. Veel kijkplezier! 
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Open podium
open_podium.jpg
Volgende week zullen we in het kader van cultuureducatie voor de eerste keer een ''open podium'' bij ons op school houden. Op woensdag en vrijdag komen meerdere groepen van verschillende leeftijden bij elkaar om iets aan elkaar te laten zien.
Dit kan van alles zijn: De leerlingen voeren stukjes op, er wordt gezongen, gedanst, muziek gemaakt, verteld en/of voorgelezen. Ook kan er een bijzonder knutselwerk worden gepresenteerd. Kortom, een gezellige bijeenkomst waarin we elkaars talenten en activiteiten kunnen bewonderen en delen. Het open podium is nieuw en daarom houden we het klein. Niet alle kinderen zullen op het podium staan. We leren naar elkaar kijken en luisteren. In het voorjaar zal het open podium nogmaals plaatsvinden en zijn ouder(s)/verzorger(s) ook van harte welkom om te komen kijken.
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Zichtbaarheidsactieweek 4 t/m 8 november
Zichtbaarheidsactie.jpg

In de week van 4 t/m 8 november werken wij met alle kinderen actief aan het project 'Zichtbaarheid in het verkeer'. Welke activiteiten er deze week centraal staan, kunt u teruglezen in dit bericht. Wij zouden het zeer waarderen als u uw kinderen stimuleert om samen met u actief deel te nemen aan dit project, zodat alle kinderen van onze school veilig over straat gaan in de donkere maanden van het jaar. 
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Update vacature administratief medewerkster
Update administratief medewerker.jpg

Een aantal weken geleden deelden wij via verschillende media een vacature voor een administratief medewerker op onze school. Op deze vacature is in groten getale gereageerd. Inmiddels zitten de gespreksrondes er op en hebben wij een super kandidaat gevonden voor deze functie. Deze nieuwe collega stelt zich in de volgende Nieuwsflits aan u voor. A.s. maandag, 28 oktober, is het de laatste werkdag van onze huidige administratieve kracht Petra. Wij willen Petra bij deze heel veel succes wensen bij haar nieuwe werkgever!
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________Onderhoud schoolgebouwen
  Wegwerkzaamheden-A13.jpg

Op 30 augustus en 6 september heeft er op beide locaties een periodieke inspectie plaatsgevonden van de schoolgebouwen door de SKPO. Daar zijn voor beide gebouwen punten uitgekomen die opgepakt zullen gaan worden. Samen met de SKPO is goed overwogen welke punten aangepakt moeten worden,  gezien het feit dat beide gebouwen gesloopt zullen worden op korte termijn. In de overweging is steeds mee genomen dat veiligheid voor de kinderen en personeel voorop staat. Daarnaast moeten de scholen een fijne werkplek blijven voor de kinderen en de leerkrachten. In de herfstvakantie is op locatie Fransebaan de aula geschilderd door een vader van onze school die een eigen schildersbedrijf heeft. Het doel was dat het een lichtere ruimte zou gaan worden en dit is bijzonder goed gelukt! We zijn er dan ook heel blij mee. Over de andere werkzaamheden die opgepakt gaan worden, houden we jullie op de hoogte via de Nieuwsflits.
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Vervanging juf Ingrid L. (groep 1-2b)
Beterschap.png

Vanwege een operatie aan haar voet zal juf Ingrid L. de komende weken niet op woensdag in groep 1-2b lesgeven. Zij wordt vervangen door meester Frans Kuijpers. Bij deze stelt Frans zich aan u voor. Veel plezier en succes in groep 1-2b, meester Frans. Juf Ingrid wensen wij bij deze veel beterschap en een spoedig herstel toe! 
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Het favoriete boek van groep 1-2b! 
Boekpromotie.jpg

De kinderen van groep 1-2b willen graag met u delen welk prentenboek zij op dit moment geweldig vinden. Misschien brengt het u op goede ideeën voor boeken die u kunt lenen in de bieb met uw eigen kinderen. Wilt u weten van welk spannend boek de kinderen enthousiast worden? Lees dan hier verder. Bedankt voor de inspiratie, groep 1-2b! 
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Smakelijk eten in groep 3!
Fruitwater-5x-horizontaal-verkleind-1200x480.jpg

Groep 3 heeft de afgelopen weken aan het thema ‘Smakelijk eten’ gewerkt tijdens de lessen van Lijn 3. De afsluiting van het thema in groep 3b was wel héél erg smakelijk! Wat de klas precies geleerd heeft tijdens de afsluiting en waarom dat zo lekker (en gezond) was, kunt u hier terug lezen. Met dank aan moeder van Dikra! 
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Oproep: ouders met een talenknobbel gezocht!
Talenknobbel gezocht.jpeg

Omdat wij graag onze schoolgids willen vertalen naar het Engels, zijn wij op zoek naar ouders met een talenknobbel! Lijkt het u leuk om ons hierbij te helpen en (enkele) pagina's van onze schoolgids naar het Engels te vertalen? Dan mag u zich aanmelden bij Nadine van der Heijden per mail: n.vanderheijden@skpo.nl. Alvast bedankt!
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Opvoedondersteuning Lumens
Opvoedondersteuning.jpg

De Sinterklaastijd komt er weer aan en ondanks dat dit een heel gezellige tijd is, kan het voor kinderen ook behoorlijk wat spanningen met zich mee brengen. Wilt u graag tips over hoe u hier thuis het beste mee om kunt gaan of heeft u andere opvoedingsgerelateerde vragen? U kunt geheel vrijblijvend (telefonisch) contact hierover hebben met onze opvoedondersteuner Mia van der Heijden, werkzaam bij Lumens. Hier kunt u haar contactgegevens vinden. 
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Fijne week!